Sık Sorulanlar

Neden Petromatik Kullanmalıyım? (EN ALT BÖLÜMDE TANITIM DOSYAMIZI İNCELEYEBİLİRSİNİZ)

Avantajlı alışveriş yapmak, işlem ücreti - kart aidatı ödememek, hesabımdan bilgim dışında para çekilmiş dememek, bütçenizi kontrol altında tutmak, diğer Petromatik kart sahibi kullanıcılar ile Petromatik sistemi üzerinden 7/24 birbirinize ücretsiz para transferi yapmak için kullanmalısınız.


Petromatik Kartıma Nasıl Bakiye Yüklerim?

Petromatik.com’dan ‘Bakiye Yükle’ butonuna tıkladığınızda açılacak olan pencereye kartınızın arka kısmında bulunan ‘Barkot Numarası’ ve yükleyeceğiniz miktar boşluklarını doldurarak kredi ve banka kartı ile Petromatik kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

(Bakiye Yükleme Servisi,

https://www.bddk.org.tr/Kuruluslar-Kategori/Elektronik-Para-Kuruluslari/7


BDDK lisansına sahip çözüm ortağımız Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş tarafından temin edilmektedir.)

Ayrıca PTT vezneleri (4.500 adet) ve Vakıfbank ATM’leri (3.800 adet) kanallarından da fiziksel kart ile nakit karşılığında yükleme yapılabilmektedir.


Petromatik Kart Kullanmak İçin Yaş Sınırı Nedir?

Petromatik karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak yeterlidir. PTT iş yerlerinden yapılacak işlemlerde yaş sınırı 15’tir.


Petromatik Kartıma Bir Ay İçinde Ne Kadar Bakiye Yükleyebilirim/Petromatik Kartın Ücreti Ne Kadar?

İsimsiz ön ödemeli kartlar için yürürlükteki Tebliğ’de belirtilen limitler doğrultusunda bir ay içinde karta en fazla 750 TL yüklenebilir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 750 TL olur. Bu karta sahip olmak için adınızı-soyadınızı ve telefon bilgileri vermeniz yeterlidir. (Kart fiyatı 10 TL’dir.)

Yine isimsiz ön ödemeli kartlar için yürürlükteki Tebliğ’de belirtilen limitinizi arttırmak isterseniz bir ay içinde karta en fazla 20.000 TL yüklenebilir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 20.000 TL olur. Bu karta sahip olmak için adınızı-soyadınızı, telefon numaranızı, IBAN numaranızı ve T.C. kimlik numara bilgileri vermeniz yeterlidir. (Kart fiyatı 10 TL’dir.)

İsminize özel ön ödemeli kartlar için yürürlükteki Tebliğ’de belirtilen limitiniz 200.000 TL’dir. Bir ay içinde karta en fazla 200.000 TL yüklenebilir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 200.000 TL olur. Bu karta sahip olmak için adınızı-soyadınızı, telefon numaranızı, IBAN numaranızı ve T.C. kimlik numara bilgileri ile beraber Petromatik tarafından istenen belgeleri vermeniz ve Petromatik ile ıslak imzalı sözleşme yapmanız gerekmektedir. (Kart fiyatı 20 TL’dir.)     

(Petromatik sisteminin dışında başka bankaların uygulayacağı bir işlem ücret alınması durumunda söz konusu işlem bilgilerinin kullanıcı ile paylaşılması ücretli her bir işlemden önce uygulanacak ücret bilgisi verilir.)


Petromatik İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Petromatik kart sahibi, karta yatırılan tutarlarını anlaşmalı tüm üye iş yerlerinde kullanabilirler ve harcama yapabilirler.


Petromatik Kartımın Nerede Geçerli Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Petromatik.com’da ana sekmede bulunan ‘’ÜYE İŞYERLERİMİZ’’  butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm üye iş yerlerimizin sağladığı avantajlar da aynı sayfada yer almaktadır. (Pilot bölge uygulaması yapıldığı için sadece Mersin ili ve ilçelerinde kullanılacaktır.)


Petromatik Kartımı Nasıl Kullanılır/Nasıl Ödeme Yaparım/Nasıl Harcama Yaparım?

Anlaşmalı üye iş yerlerinde Vera ÖKC cihazlarında, BÖH uygulamasının seçilip kartın geçirilmesi yeterli olacaktır.


Petromatik Kartın Şifresi Var Mıdır?

Kartın dört haneli Numaradan oluşan şifresi bulunmaktadır.


Petromatik Kartı İle İlgili Soru ve Sorunlarım İçin Hangi Numarayı Aramalıyım?

7/24 Çağrı Merkezi 0850 833 55 47 numaramızı arayabilirsiniz.


Petromatik Kartımda Ne kadar Bakiyem Var/Kartımı Nerelerde Kullandım/İşlem Hareketlerini Görmek İstiyorum?

Web sitemizde bulunan ‘’Hesap Hareketlerim’’ menüsünden ulaşabilirsiniz.


Petromatik Kartımdaki Bakiyeyi Nakit Olarak Çekmek İstiyorum/Petromatik Hesabımın Kapatıp Banka Hesabıma Bakiyemin Gönderilmesini İstiyorum?

Petromatik kart henüz nakit para çekimine kapalıdır. Para çekme özelliğimiz şu anda geliştirilmektedir.

Petromatik kartınızdaki bakiyeyi iade almak için Petromatik kart numaranızı, iade nedeninizi, iadesi istenen bakiye tutarını, iade yapılacak banka hesabı IBAN numarası bilgisini, banka hesabı sahibinin adı ve soyadını, hesabın bulunduğu bankanın ismi ve de kimlik fotokopinizin yer aldığı dilekçenizi e-posta yoluyla info@petromatik.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

Gönderdiğiniz doküman değerlendirildikten sonra tarafınıza teyit e-postası gönderilecek ve iade süreci başlayacaktır. Bakiye iadesi, dilekçe tarihinden sonra 3 hafta içinde dilekçede belirtilen hesaba gönderilecektir. Petromatik kartınızdaki bakiye, operasyon ücreti olan 30 TL düşülerek ilgili hesabınıza iade edilecektir.


Petromatik Kartımın Kaybolması veya Çalınması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Çağrı merkezimizi kayıtlı telefon numaranız ile arayarak Petromatik kartı için aradığınızı ve kart numaranızı vererek kaybettiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgiler doğrulanır ve kayıtlı telefon numarasına mesaj bilgisi gönderilir. Kartınız 15 TL karşılığında yenilenir ve bakiyeniz yeni karta yüklenir.


Petromatik Kartımı İptal Ettikten Sonra Kaybettiğim Kartımı Buldum. Kartımı Kullanmaya Tekrar Açabilir Miyim?

Kullanıma kapatılan Petromatik kartınız tekrar açılamamaktadır.


"İşlemleriniz 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde BDDK tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilmektedir."Servisimizi faydalı bulduğunuzu umuyoruz En içten dileklerimizle petromatik'i tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Petromatik ''avantajınP'si''