Petromatik Nedir

Petromatik, akıllı ödeme teknolojilerini kullanarak insanların hayatlarını kolaylaştırmayı ve pratik çözümler sunmayı hedefleyen,  anlaşmalı üye iş yerlerinden avantajlı alışveriş yapmak için kullanılan ön ödemeli karttır.


Kullanıcıların güvenli ve basit bir ödeme aracı olarak kullanabilecekleri e-para, özellikle yaygınlaşan e-ticaret ile daha da önem kazanmaya başladı. Hem nakit hem de banka kartının avantajlarını beraberinde taşıyan e-para konusunda bugün Türkiye’de lisanslı hizmet veren şirket sayısı ise oldukça sınırlı. Çözüm ortağımız ‘Birleşik Ödeme Hizmetleri ve E-Para A.Ş.’ ise akıllı ödeme teknolojileri konusunda ilk firmaların başında geliyor.


Yükleme Kanalları

Petromatik.com’dan kredi ve banka kartı ile kart numarası veya barkod numarası girilerek bakiye yüklemesi yapılabiliyor. Bu servis ‘Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş’ tarafından temin edilmektedir.

Ayrıca PTT vezneleri (4.500 adet) ve Vakıfbank ATM’leri (3.800 adet) kanallarından da fiziksel kart ile nakit karşılığında yükleme yapılabilmektedir.

Üye iş yerlerimiz sekmesinden tüm üye iş yerlerimizi öğrenebilir, logomuzu gördüğünüz tüm iş yerlerinde avantajlı bir şekilde Petromatik kartınızı kullanabilirsiniz.


"İşlemleriniz 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun çerçevesinde BDDK tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilmektedir."