Firma Detayları

Biz 19 seneyi aşan süredir erken çocukluk dönemi ve okul öncesi eğitim alanında, çocuklar için en iyiyi hedefleyen ve bunun için çalışan bir okuluz.
Amacımız, çocukların kendilerini güvende hissedecekleri bir ev ortamında arkadaşlık kurup, oyunlar oynayıp, oyun yoluyla öğrenip gelişirken; en üst düzeyde güvenli ve bağımsız, akademik güçlerinin ve yaratıcılıklarının  farkındalığında, onlar için çizdiğimiz yolda ilerlemelerini sağlamaktır.

2-3 yaş grubu öğrencilerimiz Palmiye Mah. kreşimizde eğitim alırken 4-6 yaş grubu öğrencilerimiz Emirler Köyü’ndeki Orman Okulunda eğitim almaktadırlar. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarda ve atölyemizde bölüm mezunu öğretmenlerimizin yönetici rehberliği eşliğinde yaş gruplarına uygun hedeflerine yaparak, yaşayarak ve oynayarak ulaşırlar.

Yuvamız yıl boyunca 48 hafta, haftaiçi saat 07.30-18.00 arası açıktır. Yarım ve tüm günlük programlarımız olup sabah, tek ya da çift yön servis seçeneğimiz bulunmaktadır.

Ailemiz

Okulumuz, 22 yıl anaokulu öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan Serpil öğretmen tarafından 2000 yılında Mersin’de kurulmuştur.

Serpil’in Dünyası Kreş, Serpil öğretmenin ikiz kızları Evrim ve Umar’ın okulumuza katılmasıyla bir aile işletmesi olmuştur. Bilkent üniversitesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Toros Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü birincilikle bitiren kreşimizin sorumlu müdürü Evrim öğretmen aynı zamanda 2008 doğumlu Parla’nın da annesidir. Okulumuzda Montessori, STEM ve  Çoklu Zeka Kuramının uygulanmasında yer alan Umar öğretmen,  Bilkent üniversitesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirmiştir. İngilterede yaşadığı dönemde okulöncesi eğitimiyle ilgili çeşitli kurs ve workshoplara katılan, çeşitli eğitim kurumlarında çalışan Umar öğretmen, aynı zamanda 2011 doğumlu Yaman’ın  annesidir.

Branşlar

Öğretmenlerimiz, üniversitelerin Çocuk Gelişimi  veya Kız Meslek Lisesi okul öncesi bölümü mezunu olup titizlikle seçilir, düzenli biçimde seminerler ve atölye çalışmalarıyla bilgilendirilirler. Kreşimizde öğretmenlerimiz sigara ve cep telefonu kullanmayıp her eğitim dönemi başında portör muayenelerini yaptırırlar.

İngilizce öğretmenimiz, yaş gruplarına göre hazırlanan aylık İngilizce programı salonumuzda projeksiyon, flashcardlar, müzik etkinlikleri ve çeşitli materyalleri kullanıp oyunlar oynayarak uygular.

Drama öğretmenimiz, Hacettepe Üniversitesi mezunu olup çeşitli tiyatro, çocuk oyunu ve atölyelerde görev almıştır. Öğretmenimiz içeriğinde grupla işbirliği yapabilmeyi, karar verme becerisini geliştirmeyi, duyguları ifade edebilmeyi ve kendine güvenmeyi bulunduran farklı senaryoları çocuklarla yaratıp, çeşitli kostüm ve aksesuarlar kullanarak çocuklarla birlikte canlandırır.

Müzik öğretmenimiz Mersin Üniversitesi konservatuarında  kompozisyon bölümünde okuyup, piyano, akordeon, yan flüt ve gitar çalmaktadır. Müzik derslerimizde öğretmenimiz ders başlarında oluşturulan hikayeye göre kendi enstrümanını çalarken çocuklarımız ona çelik üçgen, ritm çubukları, zil, agago, ksilofon, marakas, kastanyet, tef ve çeşitli büyüklükteki davullar ve orff çalgılarıyla eşlik ederler. Nadin öğretmen kimi zaman bardak, kepçe, tencere kapağı, boru gibi nesneleri kullanarak ritm, kimi zaman da kendi vücudumuzu kullanarak çocuklarımızla perküsyon çalışmaları yapar.

Yemekler

Kreşimizde  sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Sabahtan öğlene kadar yarım gün gelen gruplar öğlen yemeğini yedikten sonra okuldan ayrılır. Öğleden sonra yarım gün gelen çocuklar öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından yararlanır. Ara öğünlerde kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru dut servis edilir. Menümüz çocukların günlük besin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulup, yemeklerimiz kendi mutfağımızda hazırlanır. Anne ve babalar aylık menüyü internet sitemizden görebilir, çocuklara özel diyet uygulanması gereken durumlarda talepte bulunabilirler. Tüm besinlerin taze ve doğal olmasına özen gösterilir.

Çilek reçelimizin lezzetli Silifke çilekleri, yemeklerimizin barbunya ve bezelyeleri  çocuklarımızın minik parmakları tarafından her yıl yaz aylarında hazırlanıp kış için dondurulur. Yoğurdumuz sütaş babymixle günlük mayalanır. Çocuklarımız kışın ikindi kahvaltısından sonra Gülnar yapımı pekmez içer.

İçecek suyumuz auro compact cebilon reverse osmosis arıtma cihazıyla arıtılıp sınıflarımızda çocuklarımıza düzenli aralıklarla su servisi yapılır.

 

Video
Lokasyon
Firma ile İletişime Geç

Şehir
Kapalı
Bugün açılış saati 07:30 - 18:00
 • Pazartesi

  07:30 - 18:00

 • Salı

  07:30 - 18:00

 • Çarşamba

  17:30 - 18:00

 • Perşembe

  07:30 - 18:00

 • Cuma

  07:30 - 18:00

 • Cumartesi

  Kapalı

 • Pazar

  Kapalı

 • 25 Eylül 2020 01:37 local time

mood_bad
 • Herhangi bir değerlendirme bulunamadı
 • chat
  Bir yorum bırak