Firma Detayları

Mersin Motosiklet Spor Klubu  Üyeleri ve 1. derece yakınları için çıkarmış olduğu Avantaj kartı; Petromatik Club Ortak Kart Sistemindedir…

Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK)  Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) çatısı altında 2012 yılında Mersin’de kurulmuştur. Drag yarışı sınıfında 5 yıl üst üste  Türkiye Kulüpler şampıyonu olmuştur. Türkiyede bir ilke imza atarak stunt (akrobasi) katagorisini TMF takvimine aldırarak 2018 yılında Mersin’de 1. Stunt yarışına ev sahipliği yapmıştır.  Bunların yanı  sıra Stunt klasmanında ulusal çapta yeni yarışçılar kazandıran kulübümüz , yarışı izlemeye gelen onbinlerce  yarış severi coşturmuş , taraftar sayısını arttırmıştır.
Kuruluşundan bugüne kadar pek çok motosiklet sporu bıranşında ulusal yarışlarda  büyük bir titizlik ve düzen içerisinde organizatör kulüp görevini layıkıyla yerine getiren Mersin Motosiklet Spor Kulübü TMF ‘nin favori kulüpler sıralamasında en üstlerde yerini almaktadır. Ülke çapındaki yarış organizasyon sayısının arttırılması  bu sayede de motosiklet sporunun yurt genelinde yaygınlaştırılması için katkı sağlamaya devam etmektedir.
Ulusal yarışların yanı sıra uluslar arası alanda yarışlara katılmak ve şanlı Türk bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmak için maddi desteğe ihtiyaç duyan kulübümüz, bu zamana kadar kurumlardan  hiç bir maddi destek alamadığından  henüz uluslar arası yarışlarda yarışamamıştır. Şanlı bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmak ve dünya çapında birçok öncü özelliklere sahip kent Mersin'i ve yetenekli sporcularımızı dünyaya tanıtmak için sponsor arayışımızı sürdürmekteyiz
Lisans ve Bilgilendirme

1. Kaç branş vardır? En fazla kaç branşta yarışlara katılabilirim?

Türkiye Motosiklet Federasyonu, 7 branşta yarışlar düzenlemektedir. Bunlar Motokros, Pist, Süpermoto, Enduro (Super Enduro – ATV), Drag, Sujeti ve Motonotik branşlarıdır. Bir sporcu, istediği tüm branşlarda lisans çıkartabilir.
Sporcu, lisans çıkartırken lisans sistem formunda katılmak istediği tüm branşları ve sınıfları işaretlemelidir. Sporcu lisans sistem formunun üzerinde yapacağı işaretlemelerin uygunluğundan kendisi sorumludur. Bu nedenle sporcunun, sınıf seçimini ilgili branşın kural kitabını inceledikten sonra yapması daha doğru olacaktır.

2. Yurt içindeki yarışlara katılmak için neler yapmalıyım?

Lisansınızı çıkarttıktan sonra, 2019 Yarış Takvimine bakarak katılmak istediğiniz yarışı belirleyiniz. (Takvimimiz www.tmf.org.tr adresinde yayınlanacaktır.)
Belirlemiş olduğunuz yarış programının ardından en geç yarıştan önceki son Perşembe günü saat 23:59’a kadar faal halde bulunan yarışçı kayıt sistemi üzerinden lisans numaranız ve sizden istenen diğer bilgileri doldurarak online kayıt yaptırmanız zorunludur. Bu işlem yarış idari kayıt işleminde size kolaylık sağlayacağı gibi işleminizin de kısa bir sürede tamamlanmasına yardımcı olacaktır.
(Online başvuru için; tmf.org.tr web adresinden Kullanıcı Girişi bölümününden profilinizden yapabilirsiniz)
Yukarıda belirtilen süre içerisinde online kaydını yaptırmayan sporcular yarış kayıtlarını yarış idari kontrol esnasında yaptırmaları halinde 150 TL ceza ücreti alınacaktır.

3. Yurt dışındaki yarışlara katılmak için neler yapmalıyım?

Yarış Takviminde bulunan yurt dışı yarışlarına başvuru yapmak için katılacağınız yarıştan en az 30 gün önce, belirleyeceğiniz yarış için uygun olan lisansı çıkartmalısınız.
-       Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılmak için Uluslararası Lisans (FIM Lisans Tarifesi) alınmalıdır. Lisans ücretini Federasyon hesabına yatırıp, dekontunu info@tmf.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.
(Dünya ve Avrupa Lisansları için federasyonla irtibata geçmeniz gerekmektedir)
-       Doğu Avrupa, Alpe Adria Şampiyonası ve FIM Europe Açık Takvimindeki yarışlarda yarışabilmek için Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından o sezon içinde verilen lisanslar geçerli sayılmaktadır. Ayrıca lisans çıkartmaya gerek yoktur.
1.  ADIM : Lisans türünüzü belirledikten sonra, katılacağınız yurtdışı yarışa en az 20 gün kala Hizmet Pasaportu talebinizle ilgili Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı’na hitaben bağlı bulunduğunuz kulübünüz kanalıyla (kulüp kaşesi ve yetkilisi imzalı) dilekçe, Nufüs cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafla başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
Pasaport Şartları;
Federasyonumuz tarafından tanzim edilip onaylanmak üzere Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ne gönderilecek Hizmet Pasaport başvurularında aranacak kriterler şunlardır;
a) Federasyon Yönetim Kurulu tarafından belirlenen ve görevlendirilen sporcular (Dünya Şampiyonası, Dünya Şampiyonası2nın alt kategorileri ve üst sınıf organizasyonlar ve seçilme hakkı kazanmış)
b) Her branşın çocuk ve 18 yaş altı gençler kategorisinde ülkemizi yurtdışında temsili için uluslararası yarışlara katılacak sporculara ve refakat edecek bir kişiye,
c) Diğer kalan bütün branşlarda (Motokros, Enduro, Süpermoto, Drag, Sujeti, Süper Enduro, Atv) 5 yıl üst üste lisans çıkartmış olması ve Federasyonumuzun düzenlediği ulusal şampiyonalarda ilgili branş ya da branşlarında son 3 yıl içerisinde bağlı olduğu genel klasmanın herhangi birinde ilk 3 içerisinde yer almış olması, ayrıca katılacağı uluslararası organizasyon tarafından davetiye alması
Başvurusu Yönetim Kurulu tarafından uygun görülen sporcular tarafından 250 TL Pasaport başvuru ücreti federasyonumuz banka hesabına yatırılmalıdır. (GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ HESAP NO: 711/6298552 IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52)
* Federasyonumuz tarafından pasaport verilmesi uygun görülen sporcu ya da görevlilerin; pasaport dilekçesinde beyan ettiği yarışa/organizasyona gidiş-dönüşünden sonra (en fazla 2 gün içerisinde) Hizmet Pasaportu’nun federasyona iade edilmesi gerekmektedir. İade edilen pasaport için bir sonraki organizasyondan 1 hafta öncesinde tekrar federasyondan talep etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde; pasaportunu federasyona yollamayan sporcu ve görevlilerin pasaportları kullanıma kapatılacaktır.
* Hizmet Pasaportu verilen kişiler, başvuru dilekçelerinde belirtilen organizasyonlara geçerli bir sebep olmaksızın, yarışmaya katılmayan veya öngörülen sürede pasaportu federasyona iade etmeyen sporcular hakkında Disiplin Talimatı’nın, “Görevi ihmal” suçuna ilişkin hükümleri uygulamak üzere Disiplin Kurulu’na sevk edileceklerdir.

Hizmet Pasaportu sadece sporcuya verilmektedir.
PASAPORT DİLEKÇE ÖRNEĞİ (İndiriniz)
PASAPORT DİLEKÇE ÖRNEĞİ 18 YAŞ (İndiriniz)
2.  ADIM : Dünya ve Avrupa Şampiyonları için en geç 30 gün öncesinden, Doğu Avrupa, Alpe Adria ve FIM Europe Açık Takvimindeki yarışlar için en geç 15 gün öncesinden Start İzni ve Gümrük işlemleri için Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı’na hitaben dilekçe ve ayrıca yurt dışında motosiklet yarışlarını da kapsadığı belirtilen özel sağlık ve seyahat sigortası poliçesi fotokopisi. (Yarış için yurtdışına götüreceğiniz motosikletlerinizin motor ve şase numaralarının özellikle dilekçede belirtilmesi gerekmektedir.) (Belirtilen zamandan sonra başvuru yapan sporcunun dilekçesi dikkate alınmayacaktır)
START İZNİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ (İndiriniz)
Yukarıda belirtilen başvuru dilekçenizi TMF’nin Ankara Merkez Ofisi 0312 311 01 45 nolu faksına ulaştırmanız ve 0312 311 01 42 nolu telefon numarasını arayarak ulaştığını teyit etmeniz gerekmektedir. Federasyon yetkilileri tarafından yapılacak inceleme üzerine talebiniz olumlu veya olumsuz cevaplandırılacaktır. Bu bilgiler ve belgeler eşliğinde yarışçılarımız kendi pasaport işlemlerini bizzat yapmakla yükümlüdürler.

Lisans Ücretleri
2019 Yılı Lisans ücretleri

16 yaş dahil sporcular: Ücretsiz
17 yaşından gün almış sporcular: 120 TL (31 Mayıs 2019)
31 Mayıs 2019 tarihinden sonra başvuru yapacak sporcular: 300 TL
Belirtilen son tarih olan 31 Mayıs 2019 tarihinden önce dekont yatırılıp, son tarihten daha sonra başvuru yapan sporcular için ek fark olan ücretin yatırılarak, başvurularının tamamlanması gerekmektedir.

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU
GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ
HESAP NO: 711/6298552
IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52
banka hesabına lisans ücreti yatırmaları. Dekontunu lisans başvuru evraklarının içinde eklemeleri gerekmektedir.

Video
Lokasyon
Firma ile İletişime Geç

  Şehir
  Not Available
  Today's work schedule is not available
  • Pazartesi

   N/A

  • Salı

   N/A

  • Çarşamba

   N/A

  • Perşembe

   N/A

  • Cuma

   N/A

  • Cumartesi

   N/A

  • Pazar

   Kapalı

  • 2 Ağustos 2021 20:29 local time

  mood_bad
 • Herhangi bir değerlendirme bulunamadı
 • chat
  Bir yorum bırak